Penzion Kilián, tip na ubytování v srdci Kvildy

Penzion Kilián, tip na ubytování v srdci Kvildy

Sehnat ubytování na Kvildě nebo v jejím nejbližším okolí není nic složitého. I když tedy, jak se to vezme. Pokud se ponoříte do vod vyhledávačů a rezervačních systémů na internetu, zase tak úspěšní nebudete, protože tam najdete jen zlomek skutečné nabídky. V reálu ale uvidíte cedule nabízející volné pokoje skoro na každé druhé chalupě. A tak by byla škoda se s vámi nepodělit o náš vyzkoušený tip, penzion Kilián.

Penzion Kilián se nachází přímo na Kvildě, v kopci nad centrem, a skýtá tak krásné výhledy do širokého okolí. Ranní probuzení a pohled na slunce vycházející nad lesy váš příjemný pocit z nádherné přírody jen umocní. Naopak za jasné noci se můžete nekonečně kochat plejádou zářících hvězd vystupujích nad temnými zalesněnými kopci, v případě nečasu můžete zase sledovat krásné bouřkové výjevy.

My jsme si pronajali 2pokojový apartmán Prenet (všechny apartmány jsou pojmenované podle okolních kopců), kterému lze jen těžko něco vytknout. Vše čisté, prostorné a příjemné. Náš apartmán, stejně jako ostatní, měl plně vybavenou kuchyň, takže po celodenním výletu se lze odměnit parádní domácí večeří, ráno si zase můžete přichystat královskou snídani podle svého gusta. Ale pokud by se vám nechtělo, lze se se správci domluvit na snídani i večeři dole v restauraci. My jsme tuto možnost nevyužili, nechali jsme se zlákat dobrotami v místní pekárně Kvilda.

Penzion je baby friendly – venku najdete dětské hřiště, uvnitř v restauraci je dobře vybavený dětský koutek, večer si můžete užít hodinku ve venkovní vířivce a v zimě určitě přijde vhod některá ze saun, které se v objektu nacházejí. Veškeré podrobnosti o rezervaci, ubytování i službách najdete přímo na webu penzionu Kilián.

I když byl náš apartmán bez terasy, venku před penzionem jsou stolky, které lze v pohodě využít, takže večerního vysedávání nad hvězdami se sklenicí piva z místního pivovaru, jsme si užili dosyta.

Protože je Kvidla ideálním „základním táborem“ pro výlety do okolí, brali jsme si s sebou také kola. Ta si můžete v bezpečí uchovat přímo v penzionu. Při plánování výletů se pak určitě nebojte zeptat na radu pana správce (nám dokonce věnoval i mapu). Tipy na kratší i delší výlety v okolí najdete také přímo na nástěnce v penzionu, takže žádné dlouhé plánování výletů před příjezdem není třeba. Vše v pohodě vyřešíte na místě.

Kde Penzion Kilián najdete?
Adresa je Kvilda 38, tady se můžete podívat na mapu.
GPS: 49.0198483N, 13.5778006E

Horké novinky i fotky o krásách Šumavy sledujte také na našem FacebookuInstagramu nebo pod hashtagem #krasysumavy, který přidávejte i k vlastním fotkám, těšíme se!

 

One thought on “Penzion Kilián, tip na ubytování v srdci Kvildy

  1. Děkujeme za velmi milou recenzi a přejeme krásný zbytek léta :) Těšíme se na další návštěvu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *