Tatarský biftek U Štěpána.

Skvělý steak na Šumavě? U Štěpána ho mají

Možná si pamatujete díl Ano, šéfe!, kdy se Zdeněk Pohlreich vydal do takřka bohem zapomenutých končin, do vesničky Petrovice u Sušice a navštívil restauraci U Štěpána (jestli si dobře vzpomínáme, bylo to již v roce 2010). A protože se mu tam líbilo, chtěli jsme tam kdysi taky. A bylo to fajn (na podrobnosti mrkejte tady) A bylo to fajn i při naší další návštěvě. Zkrátka Hospůdka U Štěpána = skvělý steak na Šumavě ♥

Ochutnali jsme během našich návštěv několik kousků z menu a vždycky to stálo za to (co stojí určitě za zmínku jsou hlavní chody – ty jsou již sestavené, takže si nemusíte lámat hlavu s tím, jaká příloha k vašemu steaku by vlastně byla ta nej). Vyzkoušeli jsme hovězí líčka, tatarák, šišky s mákem, jablečný závin s domácí šlehačkou a rozhodně si nemůžeme stěžovat.

Doporučujeme rezervaci, jinak riskujete, že volnou židli nechytíte. U Štěpána pamatují i na děti, takže zejména za příznivého počasí si užijí všemožné prolejzačky před restaurací.

Hezké okolí je ideálním řešením, jak poznat další krásy Šumavy, ale i jak efektivně využít energii získanou z dobrého a vydatného jídla. Zajet můžete také na nedalekou rozhlednu Svatobor, která se tyčí nad městem Sušice, ale fajn je i procházka jen po blízkém okolí restaurace (projít se můžete i po bylinkové zahrádce přímo před restaurací).

 

Kde skvělý steak na Šumavě a restauraci U Štěpána najít?
GPS: 49.2191353N, 13.4352589E nebo se podívejte na mapu.

Horké novinky i fotky o krásách Šumavy sledujte také na našem Instagramu nebo pod hashtagem #krasysumavy, který přidávejte i k vlastním fotkám, těšíme se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *